A Lille felmosta a padlót a PSG-vel

A Lille együttese 5-1-re legyőzte a címvédő PSG-t a francia labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. Hamar megszerezték a vezetést a hazaiak, de a fővárosiak négy percen belül ismét döntetlenre módosították az állást. A félidő vége fele Juan Bernatot kiállította a játékvezető, így emberhátrányban játszott végig a listavezető. A második játékrészben mintha csak egy csapat lett volna a pályán, és a lille-iek még négyet gurítva esélyt sem adtak a párizsiaknak, hogy ezen az estén már bajnokok lehessenek.

Fotó: Reuters

LIGUE 1, 32. FORDULÓ
Lille - PSG - 5-1 (1-1)
Helyszín: Lille, Stade Pierre-Mauroy. Játékvezető: Benoit Bastien
Lille: Maignan - Celik, José Fonte, Soumaoro (Gabriel, 45+3.), Koné - Xeka (Soumaré, 69.) , Thiago Mendes - Pépé, Ikoné (Rui Fonte, 66.), Bamba - Rémy.
Vezetőedző: Christophe Galtier.
PSG: Areola - Dagba, Thiago Silva (Kehrer, 16.), Kimpembe - Meunier (Diaby, 24.), Dani Alves, Verratti, Bernat - Draxler, Mbappé, Paredes.
Vezetőedző: Thomas Tuchel.
Gólszerzők: Meunier (öngól, 7.), Pépé (51.), Bamba (65.), Gabriel (71.), José Fonte (84.) ill. Bernat (11.)
Piros lap: Bernat (36.)

90+3. perc - Vége a meccsnek.

90. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

84. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott az ötödik! Egy szögletet követően José Fonte fejelt védhetetlenül a kapuba. 5-1.

74. perc - Ott lehetett volna az ötödik gól is, de Soumaré nem tudta eltolni a labdát Areola mellett.

71. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Egy szabadrúgás után Bamba magasabbra emelkedett, és bólintott a hálójába. 4-1.

65. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettővel vezet a Lille! Bamba javította hibáját, miután egy remek indítást követően védhetetlenül lőtte ki a rövid sarkot. 3-1.

63. perc - Bamba került helyzetbe, és elpöckölte a labdát a kimozduló Areola mellett, ám az alig gurult (volna) el a kapuig, így Kehrer könnyedén összeszedte a játékszert.

51. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Lille! Pépé kapott remek indítást egy kiváló kontrát követően, az elefántcsontparti pedig nem hibázta el a ziccert. 2-1.

48. perc - Kehrer tisztán fejelhetett az ötös vonalán, de nem sikerült eltalánia a kaput.

22:10 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+8. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Öt percet hosszabbított a játékvezető.

36. perc - Tíz emberrel folytatja a mérkőzést a PSG! A gólt szerző Bernat rántotta le Pépét, aki egy az egyben vihette volna a labdát.

30. perc - Paredes szabadrúgása ment mellé.

24. perc - Második cserelehetőségét is kihasználta a PSG. Thiago Silva után Meunier is megsérült. A belgát Diaby váltotta.

13. perc - Mbappé újra betalált, de ismét lesről indult, így marad az 1-1.

11. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Nem sokáig volt hátrányban a PSG! Mbappé remekül tartotta meg a labdát a jobb szélen, majd a beadását Bernat belsőzte kapásból a kapuba. 1-1.

7. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Lille! Ikoné beadásába Xeka csúsztatott bele, ami végül Meunier-ről került a párizsiak hálójába. 1-0.

4. perc - Rémy kapott remek indítást, de a támadó nem találta el a labdát, így végül kirúgással jöhetett a PSG.

2. perc - Dani Alves remekül sarkazta tovább a labdát Meunier-nek, aki középre passzolta a labdát Mbappénak, a francia csatárnak pedig csak az üres kapuba kellett belsőznie a labdát. A világbajnok játékos azonban lesen tartózkodott, így marad a 0-0.

21:02 - Elkezdődött a meccs.