Történelmi sikerű diadalt ünnepelhet a Manchester City! - VIDEÓKKAL

Fölényes, 9-0-s győzelmet aratott a Manchester City a Burton Albiol ellen, az angol Ligakupa elődöntőjének első meccsén. Nehéz lenne gyenge teljesítményű játékost találni a hazaiaknál, de a négy gólt szerző Gabriel Jesust mindenképpen ki kell emelni. Pep Guardiola tanítványai ezzel beállították a klub történetének legnagyobb különbségű győzelmét, ugyanis legutóbb kilencgólos különbséggel 1987-ben nyertek, amikor a Huddersfield ellen 10-1-re végződött a találkozó.

Fotó: Reuters

ANGOL LIGAKUPA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Manchester City - Burton Albion 9-0 (4-0)
Helyszín: Manchester, Etihad Stadion. Játékvezető: Mike Dean
Manchester City: Muric - Walker (Danilo, 75.), Otamendi, Eric García, Zincsenko - David Silva, Gündogan, De Bruyne (Foden, 58.) - Mahrez, Gabriel Jesus, Sané (Bernardo Silva, 66.).
Vezetőedző: Pep Guardiola.
Burton Albion: Collins - Brayford, Turner, Buxton, Hutchinson, Wallace - Akins, Allen (Fox, 68.), Fraser (Sbarra, 78.), Harness - Boyce (Templeton, 68.).
Vezetőedző: Nigel Clough.
Gólszerző: De Bruyne (5.), Gabriel Jesus (30., 33., 57., 65.), Zincsenko (37.), Foden (63.), Walker (70.), Mahrez (83.)

90+2. perc - Véget ért a meccs.

90. perc - Kettő percet hosszabbított a játékvezető.

82. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kilenc! Bernardo Silva laposan középre lőtt labdáját nem tudták elrúgni a vendégek védői, Mahrez pedig kihasználta a lehetőséget.

78. perc -
David Silvának nem akar összejönni a gól. Wallace blokkolta a spanyol középpályás lövését, ami a kpufáról szögletre pattant.

70. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ez lassan már gombócból is sok! Gabriel Jesus ezúttal a kiszolgáló szerepében jeleskedett, a támadással felfutó Walker pedig könnyedén vette be a vendégek hálóját. 8-0.

66. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megismétli hétvégi remek teljesítményét a City! Ismét Sané adott forintos labdát ezúttal Gabriel Jesusnak, a brazil pedig nem hibázott. 7-0.

64. perc - Sané nagyszerű passzánál az üres kapuba kellett volna gurítania David Silvának, de a spanyol nem tudott élni a lehetőséggel.

62. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ez már kiütés! Gabriel Jesus lövését még hárította Collins, de a kipattanót a csereként beállt Foden lőtte az üresen álló kapuba. 6-0.

57. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megvan Gabriel Jesusnak a mesterhármas! David Silva indította Mahrezt, az afrikai beadását pedig a brazil támadó fejelte a kapuba. 5-0.

52. perc - Fraser lövése jelentette az első komolyabb veszélyt, de végül nem talált kaput.

21:52 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+3. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc - Három percet hosszabbított a játékvezető.

42. perc - Hutchinson hibáját követően Mahrez majdnem megszerezte az ötödik gólt is, ám ezúttal hárított a vendégek hálóőre.

37. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a negyedik! Zincsenko lecsúszott beadása remek lövésnek bizonyult, Collins nem tudott hárítani. 4-0.

33. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Eldönti a meccset a City! Ismét Gündogantól indult az akció, aki ezúttal David Silvát ugratta ki, a spanyol egyből passzolt Gabriel Jesusnak, aki bal lábbal vette be Collins kapuját. 3-0.

30. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kettőre növelte előnyét a City! Gündogan kiváló ütemben ugratta ki honfitársát Sanét, aki a kapus lába között próbálta bevenni a hálót. Collins hárította a német szélső kísérletét, de a kipattanót Gabriel Jesus fejelte az üres kapuba. 2-0.

25. perc - Gabriel Jesus gyengének tűnő lövése majdnem a bal alsó sarokban kötött ki.

21. perc - A másik oldalon Gündogan is pontatlanul célzott.

20. perc - Allen lövésétől aligha emelkedett meg Collins pulzusa.

18. perc - Gündogan remek kiugratását Mahrez tüzelte kapásból a kapuba, de a partjelző les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

12. perc - Akins remekült passzolt Harnesnek, aki zavartalanul lőhetett kapura, kísérlete azonban a lelátón landolt.

5. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Gyorsan vezetést szerzett a Manchester City! David Silva hajszálpontos beadását De Bruyne fejelte a kapuba. 1-0.

3. perc - Zincsenko lövése nem jelentett veszélyt Collins kapujára.

20:46 - Elkezdődött a mérkőzés.

Megtekintések száma: 761 2019-01-09 23:04:27