DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel

Wawrinka óriási csatában nyert Fucsovics ellen

Stanislas Wawrinka 6:4, 6:7, 7:5 arányban legyőzte Fucsovics Mártont, az Indian Wellsben zajló ATP 1000-es torna második fordulójában. A harmadik körben honfitársa, Roger Federer lesz az ellenfele a 33 éves játékosnak.

(fotó: Twitter)

Fucsovics Mártonnak a torna 29. kiemeltjeként csak a második fordulóban kellett pályára lépnie. Nem kapott könnyű sorsolást, hiszen a világranglistán 40. helyet elfoglaló, korábban három Grand Slam-trófeát begyűjtö Wawrinka volt az ellenfele. A két versenyző eddig háromszor találkozott egymással. A magyar játékos Genfben, salakon legyőzte a svájcit, de a legutóbbi kettő, kemény borításon megrendezett meccsen a párosban olimpiai címet begyűjtő kiválóság ünnepelhetett.

Jól kezdett Marci, hiszen a harmadik gémben elvette a svájci szerváját. Wawrinka rögtön visszabrékelt, így 3:3-ig fej-fej mellett haladtak a felek. A hetedik játékban is sikerült Fucsovicsnak fogadóként érvényesülnie, de balszerencséjére a svájci ismét ledolgozta a hátrányát. Ezt követően sajnos a legjobbkor, 5:4-es állásnál jött össze az újabb brék a rutinos versenyzőnek, így behúzta az első szettet.

A második felvonásban remekül szerváltak a játékosok, így jutottak el 4:4-ig. Fucsovics a következő játékban elvette a svájci adogatását, és a saját kezében volt a sorsa. Sajnálatos módon a svájci visszabrékelt, így folytatódott a szett. A következő két játékban már nem történt meglepetés, szóval tie-breakben dőlt el a játszma. A rövidítésben Fucsovics koncentrált jobban, így jöhetett a harmadik etap.

A döntő szett nem kezdődött jól Marci szemszögéből, ugyanis rögtön az első gémben elveszítette a szerváját. A magyar játékosnak rengeteg bréklabdája volt, de nem tudott élni velük, így 5:3-as állásnál a meccsben maradásért adogatott. A svájci játékosnak három meccs labdája is volt, de a világranglista 31. helyezettje kivétel nélkül hárította őket, így Wawrinkán volt a sor, hogy kiszerválja a meccset.

Ez szerencsére nem jött össze, mivel Marci az egyik legfontosabb gémben brékelte a svájcit. Sajnos ez igaz volt a korábbi GS-győztesre is, ugyanis 5:5-ös állásnál érvényesült fogadóként, így ismét a saját kezében volt a sorsa. Innen már nem hibázott Wawrinka, így a harmadik fordulóban régi ismerősével és honfitársával, Roger Federerrel csaphat össze.

Hogy Marci milyen remek mérkőzést játszott, és megszorongatott egy olimpiai bajnokot (párosban nyert éppen Federerrel) azt jól jelzi az is, hogy a két játékos 3 órát és 26 percet töltött a pályán.

A tornán magyar idő szerint éjszaka debütált Rafael Nadal is. A spanyol klasszisnak nem volt nehéz dolga Jared Donaldson ellen: 6:1, 6:1 arányban győzött.