DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel

Nápolyi sikerével még tovább növelte előnyét a Juve

Az éllovas Juventus együttese 2-1-re nyert a második Napoli otthonában a Serie A TIM 26. fordulójának záró mérkőzésén. A hazaiaknál a 25. percben Alex Meret, míg a torinóiaknál az első gólt szerző Miralem Pjanic jutott a kiállítás sorsára a második félidő legelején, míg hajrában Lorenzo Insigne büntetőt hibázott. A sikernek köszönhetően a rekordbajnok előnye immáron 16 pont a déliekkel szemben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SERIE A TIM, 26. FORDULÓ
Napoli - Juventus 1-2 (0-2)
Helyszín: San Paolo, Nápoly. Játékvezető: Gianluca Rocchi.
Napoli (4-4-2): Meret - Malcuit (Mertens, 46.), Makszimovics, Koulibaly, Hysaj - Callejón (Unasz, 78.), Allan, Fabián Ruiz, Zielinski - Insigne, Milik (Ospina, 27.).
Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Juventus (4-3-3): Szczesny - Cancelo (De Sciglio, 62.), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Emre Can, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi (Dybala, 85.), Mandzukic (Bentancur, 73.), Ronaldo.
Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Gólszerző: Callejón (61.) ill. Pjanic (28.), Emre Can (39.)
Kiállítva: Meret (25.) ill. Pjanic (47.)

20. Chievo 26 1 10 15 19-51 10

90+5. perc - Vége a találkozónak, nyert a Juventus, és immáron 16 ponttal vezet a nápolyiak előtt!

83. perc - Nem tudott azonban élni a lehetőséggel a Napoli, ugyanis Insigne a jobb kapufára lőtte a 11-est!

82. perc - Büntetőt kap a Napoli! Fabián Ruiz beadása eltalálta Alex Sandro kezét, ami után Rocchi maga is megnézte az esetet, és nagy meglepetésre 11-est ítélt a hazaiak javára!

72. perc - Fabián Ruiz lőtt távolról, a labda Bonucci fején megpattanva vágódott szögletre.

67. perc - De Sciglio hibáját követően került Zielinski elé a labda, a lengyel lövését azonban bravúrral védte honfitársa, Szczesny.

64. perc - Allan próbálta meg távolról, a labda azonban, ha nem is sokkal, de kapu mellé szállt.

61. perc - Góóóóól, szépít a Napoli! Insigne tekert remekül középre balról, a berobbanó Callejón pedig közelről a kapuba lőtt! 1-2!

47. perc - Hoppá, megfogyatkozik a Juventus is! Allan passzába Pjanic kapott bele kézzel, Rocchi azonnal felmutatta a sárgát a bosnyák játékosnak, ám ez neki már a második volt, így tíz a tíz ellen folytatják a felek!

21:34 - Elkezdődött a második játékrész!

45+3. perc - Vége az első félidőnek!

39. perc - Góóól, ott  a második Juve-gól! Egy kisszöglet variációt követően Bernardeschi tekert középre ballal jobbról, az üresen érkező Emre Can bólintott, a labda pedig végül Hysajt érintve került a kapuba! 0-2!

37. perc - Insigne távoli szabadrúgással tesztelte Szczesnyt, a lengyel portás résen volt, könnyedén hárított.

33. perc - Insigne tekert takarásból, Szczesny szépen fogta a labdát.

29. perc - Majdnem jött egyből a hazaiak válasza! Zielinski kapott jó labdát, a lengyel ballal lőtt, ám a labda a jobb kapufán csattant.

28. perc - Góóóól, azonnal büntet a Juve! Pjanic végezte el a szabadrúgást, a bosnyák középpályás pedig remekül tekert a kapu jobb oldalába! 0-1!

25. perc - Emberelőnybe kerül a Juventus! Malcuit hibáját követően Ronaldo tört kapura, ám Meret a 16-os vonala előtt szabálytalankodott a portugál klasszissal szemben, a játékvezető pedig kiállította a hazaiak kapusát!