DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel

Slimani góljával előnyben a Fener a szentpétervári visszavágó előtt - VIDEÓKKAL

A Fenerbahce együttese 1-0-s győzelmet aratott a Zenit felett az Európa Liga kieséses szakaszának első mérkőzésén. A törökök sokkal jobban és kezdeményezőbben futballoztak az első játékrészben, melynek a 21. percben eredménye is lett, Islam Slimani volt szemfüles egy szöglet utáni lepattanónál. Az oroszok a játékrész végén egyenlíthettek volna, ám a jogosan megítélt büntetőt Harun Tekin bravúrosan hárította. A második félidőben leült a játék, de ekkor is inkább a hazaiaknak voltak lehetőségei, ám gól már nem született, így a Fener előnnyel utazhat a visszavágóra, Szentpétervárra.

Fotó: Reuters

EURÓPA LIGA, LEGJOBB 32, 1. MÉRKŐZÉS
FENERBAHCE - ZENIT 1-0
Helyszín: Sükrü Saracoglu Stadion. Isztanbul. játékvezető: Ruddy Baquet.
Fenerbahce: Tekin - Isla, Skrtel, Ciftpinar, Kaldirim - Elmas (Ayew, 71.), Topal, Jailson - Moses (Potuk, 84.), Slimani, Valbuena (Neustadter, 92.). Vezetőedző: Ersun Yanal.
Zenit: Lunyov - Anyukov, Ivanovics, Rakickij, Nabiullin (Szmolnyukov, 60.) - Hernani, Kranevitter, Barrios - Driussi (Azmun, 73.), Dzjuba, Mak (Marchisio, 85.). Vezetőedző: Szergej Szemak.
Gólszerző: Slimani (21.)

90+4. perc - Véget ért a találkozó!

Három perc a ráadás.

88. perc - Láthatóan mindkét együttes elfogadta az 1-0-s eredményt és már csak a hármas sípszóra várnak a játékosok.

73. perc - A Zenit továbbra sem alakított ki helyzetet, a Fener pedig próbálja kézben tartani a mérkőzést.

60. perc - Egy gyönyörű játék lezárásaként Valbuena próbált a kapuba tekerni, de pont középre ment a labda.

57. perc - Isla lépett be a szélen a támadásba, majd egy remek csel után visszagurított Elmasnak, aki azonnal lőtt, de Lunyov leért a sarokra.

50. perc - Kaldirim tekert középre, ahol Slimani emelkedett, de fölé bólintott.

19:58 - Elkezdődött a második játékrész!

45+1. perc - Véget ért az első félidő.

43. perc - Büntetőhöz jutott a Zenit! Mehmet Topal rúgta ki Driussi lábát, melyért azonnal tizenegyest kaptak a vendégek. A labda mögé Mak állt, de Tekin hatalmas bravúrral hárította a büntetőt.

40. perc - Kifejezetten ráérősen futballozik a Zenit, egy helyzete sem volt még az oroszoknak.

28. perc - Ezúttal is Elmas próbálkozott egy átlövéssel, de ez középre ment a labda. Lunyov viszont furcsán ért hozzá a játékszerhez, így újabb szögletet végezhettek el a hazaiak.

24. perc - Elmas kínálta meg középről Lunyovot, de a kapus leért a lövésre és oldalra ütötte a labdát.

21. perc - GÓÓÓÓL! Vezet a Fenerbahce! Egy szöglet utáni lepattanónál Slimani találta meg a labdát elsőként és a hálóba lőtte azt. 1-0

18. perc - Moses indult meg keresztbe, majd vissza húzta volna a labdát az alsó sarokba, de egy lábon megpattant a lövés, így szögletre gurult a labda.

8. perc - Sokkal lendületesebben kezd a Fener, egy éles beadásnál kellett szögletre tisztáznia a vendég védőknek.

18:58 - Elkezdődött a mérkőzés!

Megtekintések száma: 388 2019-02-12 20:55:18
ÉLŐ 06:55 - Reggeli Start
08:30 - Sport 24
ÉLŐ 08:40 - Tenisz