DIGI Film Now DIGI Life DIGI World DIGI Animal World Music Channel H!T Music Channel

Hengerelt a Fener, az utolsó negyedre ébredt fel a Milano - VIDEÓKKAL

A Fenerbahce megerősítette első helyét a tabellán, és biztosan bejutott a playoffba, miután 85-66-ra győzött a Panathinaikosz ellen, a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 22. fordulójában. Az Olimpia Milano megszenvedett a Darüssafaka ellen, de végül 90-78 arányban diadalmaskodott.

Fotó: euroleague.net

A FENERBAHCE - PANATHINAIKOSZ MECCS HAJRÁJA

A Fenerbahce listavezetőként fogadja a török pokolba az idén gyengélkedő Panathianikoszt. Az isztambuliak elképesztő szervezettséget mutattak ebben a kiírásban, noha legutóbb a Bayern München otthonában hosszabbítás után szenvedték el idei harmadik vereségüket. A Pana mindössze 11. helyről várhatta a találkozót, ami az igencsak hullámzó teljesítménynek volt „köszönhető”. A Fener elleni meccsre azért sikerült törökveréssel hangolódni: az Anadolu Efes 88-75 arányban hasalt el Görögországban.

Most azonban az éllovas isztambuli gárda volt az ellenfél, és hamar kiderült, hogy itt más játékra lett volna szükség. Gyakorlatilag a félidőre el is dőlt a találkozó, ugyanis az első negyedben hat, de ami a lényeg, hogy a második felvonásban tizenhárom ponttal szerzetek többet a törökök.

A harmadik és a negyedik etapban a Fener picit vissza vett a lendületből, de így is megőrizte 19 pontos előnyét. A tavalyi döntős nem csak a saját győzelmének örülhetett, ugyanis a forduló rangadóján a CSZKA legyőzte a Realt, így tovább növelte előnyét a tabellán, és már biztos a rájátszás is.

A MILANO - DARÜSSAFAKA MECCS HAJRÁJA

A Milano csapatára kötelező győzelem várt a sereghajtó Darüssafaka ellen. Az első találkozón hatpontos sikert arattak az olaszok, és ebben az idényben egészen jó arányban hozzák a meccseket a tabella hátsó harmadának együttesei ellen. Legutóbb például a Zalgiris Kaunast és a Gran Canariát győzték le a milánóiak, így ezúttal is ők voltak az ütközet esélyesei.

Ennek ellenére csak négy ponttal szereztek többet ellenfelüknél a félidőig, így a szünetben 40-36 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben a törökök játszottak hatékonyabban, és némi meglepetésre egypontos előnyből vághattak neki az utolsó 10 percnek.

Az negyedik etapban magasabb fokozatra kapcsoltak az olaszok és végül nem hagyták a sereghajtót érvényesülni. 90-78-ra megnyerte a találkozót a Milano, így továbbra is tapad a rájátszást érő helyen álló csapatokra.